Арматура для фундаменту - як вибрати якісний металопрокат


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 голосов)
Поделиться новостью в соц. сетях:

Для заснування будь-якої будівлі використовується арматура для фундаменту. З прутів робиться конструкція, яка надає додаткової міцності на розтягнення, а також забезпечує стійкість всієї будівлі до навантажень. Без стрижнів навіть найякісніший бетон не зможе зберігати свою форму і експлуатаційні якості, а тому будівля не зможе зберегти свою цілісність.

Види виробів

На сьогоднішній день існує дві основні категорії прутів, що виготовляються з: скловолокна і композитних матеріалів, а також низьколегованої і вуглецевої сталі. Найбільш затребуваними як і раніше вважаються елементи металопрокату, так як вони мають більшу міцність і здатні витримувати сильний тиск.

За своєю структурою сталева арматура буває:

  • гладкою;
  • рельєфною.

Перший тип використовується в якості додаткового оснащення і посилення великого обсягу бетонної суміші, а другий - пропонує кращі зчепленням з основою і застосовується для спорудження підсилює каркаса.

Розрахунок діаметра

Не менш важливим нюансом є підбір потрібного розміру матеріалу. У поперечному перерізі металеві вироби бувають від 6 до 80 мм. Згідно будівельним нормам мінімальний діаметр деталей в стрічковому фундаменті, не повинен бути менше 0,1% від поперечного перерізу всієї стрічки.

Арматура для плитного підстави вибирається з урахуванням поздовжнього перерізу, оскільки каркас має конфігурацію сітки з оптимальним розміром осередку 20 × 20 см.

Загальні рекомендації

Поради щодо вибору якісного прокату:

  • ретельно вибирайте марку стали і клас;
  • не шукайте економії на матеріалі;
  • перевіряйте сертифікат відповідності Держстандарту;
  • вибирайте перевіреного виробника.

Від цієї продукції залежить довговічність будівлі, його безпеку і стійкість, тому до вибору комплектуючих варто поставитися з усією відповідальністю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити