Основні види сталевого металопрокату


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 голосов)

Сталевий металопрокат включає в себе величезну кількість продукції, до числа якої відносяться і труби.Труба є циліндричним або профільним виробом, порожнистим усередині, має площу поперечного перерізу.
Труба -це один з видів сталевого металопрокату, який застосовуються у багатьох галузях. Їх призначення дуже велике, як і цільове призначення продукції, яку з них отримують.
Сталеві труби налічують декілька способів виробництва, а також різні види застосування. Саме метод виробництва надалі вирішує їх подальше використання.
На сьогодні використання виробів і конструкцій з металопрокату практично безальтернативне. Металопрокат використовується на будь-якому будівельному об'єкті, незалежно від його подальшого призначення.
Застосування металопрокату не обмежується тільки будівництвом .Так само широко використовують різні види металопрокату для будівництва різного роду конструкцій (рекламних, тимчасових споруд і ін.) а також у багатьох інших галузях.
Основні види труб за методом виробництва :
- електрозварні з прямим швом ГОСТ 10704-91 ГОСТ 10705-80, ГОСТ10706-76;
- електрозварні зі спіральним швом ГОСТ 8696-74; для магістральних нафтогазопроводів ГОСТ 20295-85;
- горячедеформовані без шва ГОСТ 8732-78;
- холоднокатані без шва ГОСТ 8734-75.
Виробництво труб методом електрозварювання здійснюється з металевого листа, згорнутого в рулон. Електрозварні труби часто використовують при будівництві магістральних трубопроводів і застосовують для передачі газу, води і нафти. А також своє застосування зварні труби знайшли і в сільському господарстві. Вони широко використовуються в зрошувальних системах аграрної галузі. Труби, які використовуються для прокладення комунікацій у будівництві виготовляють виключно зварним методом виробництва. Також велика експлуатація зварних труб в енергетиці.
Труби електрозварювання круглі виготовляються діаметром: від 10 до 530 мм згідно ГОСТ 10705-91; від 478 до 1420мм згідно ГОСТ 10706-76.
Безшовна сталева труба - це один з видів трубного металопрокату, який не має зварного шва. Здійснюється методом горячого або холодного прокату. У горячому виконанні заготовка нагрівається, проколюється, розтягується і витягується на спеціальному устаткуванні до досягнення необхідного діаметру і товщини стінок. Заводи по виробництву безшовних труб оснащені автоматичними прокатними станами і агрегатами для виробництва катаних труб, таким чином, вони мають можливість безперервно виготовляти труби різних діаметрів та довжин, що відповідають вимогам ГОСТ 8732-78 і ГОСТ 8731-78.
Виробництво сталевих труб горячекатаним методом розпочинається з нагріву заготовки. Наступний етап - це прошивка на стані з подальшим розкочуванням і плющенням на спеціальному устаткуванні- калібрувальному стані, який вирівнює зовнішній калібрувальному стані, який вирівнює зовнішній діаметр труби від 30 до 220 мм при товщині стінки 25-45 мм труби від 30 до 220 мм при товщині стінки 25-45 мм.
При холоднодеформованому методі виробництва труб початковим матеріалом служить горячекатана заготовка. При цьому зменшується площа поперечного перерізу від 30 до 90% з одночасним підвищенням міри витягу більш ніж в 9 разів. Зовнішній діаметр труб може змінюватися в межах від 0,2 до 140 мм, а товщина стінки 0,05-12 мм.

Додати коментар


Захисний код
Оновити